OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 adlı yapım kaç kopya sattı?

Cyberpunk 2077 adlı yapım kaç kopya sattı?

12

 

CD Projekt Red şirketi, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde sunmuş olduğu bazı belgeler ile Cyberpunk 2077 adlı yapımın hem dijital bir şekilde hem ise fiziksel bir şekilde tam tamına 13 milyon tane kopyasının satılmış olduğu açıklamasında bulundu. Cyberpunk 2077 adlı yapım, bu söz konusu satışlarla beraber en iyi çıkış gerçekleştirmiş olan oyunların arasına girmeyi de başarmış oldu.

Cyberpunk 2077 adlı yapım, ardımızda bırakmış olduğumuz Aralık ayı içerisinde satışa çıkmasının hemen sonrasında hem çok yoğun bir şekilde eleştiri yağmuruna tutulmaya başlamış, hem ise pek çok kişi tarafından da beğenilmişti. Özellikle de PlayStation 4 konsolunun kısmında problem yaşamış olan binlerce sayıdaki oyuncu, Cyberpunk 2077 adlı yapımı iade etmek mecburiyetinde kalmıştı.

Cyberpunk 2077 adlı yapım gibi gidişatı çokta iyi durumda bulunmayan oyunların yapımcıları, satış rakamları ile alakalı bilgi aktarmaktan genel olarak kaçınırlar. Fakat CD Projekt Red şirketi, satışlarıyla alakalı rakamların potansiyel yatırım kararlarını etkileyecek olduğunu belirtip kesin satış rakamlarını açıklama konusunda bir karar almış oldu. Gerçekleştirilen özel bir açıklamaya bakılırsa Cyberpunk 2077 adlı yapım, lansman tarihi itibariyle 20 Aralık tarihine dek tam tamına 13 milyon tane kopya satmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.