OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

CS:GO’dan yeni bir rekor

CS:GO'dan yeni bir rekor

7

 

Valve şirketi ile birlikte Hidden Path Entertainment şirketi tarafından geliştirilmesi yapılan Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) adlı yapım çevrimiçi bir şekilde oynanabilen aksiyon türüne sahip bir oyun olarak biliniyor. İlk çıkmış olduğu zamandan bu zamana kadar en fazla oynanmakta olan oyunlar arasında yerini almakta. Steam platformu üzerinde çok sık bir şekilde anlık oyuncu rekorunu kırmayı başaran CS:GO aldı yapım, tekrardan kendi rekorunu kırmış oldu.

Valve şirketinin 2012 senesinde piyasaya sürmüş olduğu rekabetçi bir durumdaki birinci şahıs nişancı oyunu aslına bakılırsa en efsane oyunlar arasında kendisine iyi bir yer edinmiş durumda. Bu ayın ilk döneminde 876.575 tane eş zamanlı durumdaki oyuncunun Counter Strike oynamış olmasıyla beraber oyun, etkileyici durumdaki bir zirveye ulaşmış oldu. Counter Strike adlı yapımın, daha öncesinde de 2016 senesinin Nisan ayı içerisinde bir oyun turnuvası kapsamında 850.485 tane oyuncunun eşzamanlı bir şekilde oyuna girip zirveye çıkması konusunda yardımcı olmuş idi. Lakin şubat ayı içerisinde de 876.575 tane oyuncuyla tekrardan kendi rekorunu kırmış oldu.

Tabiiki de Counter Strike adlı yapım kendi rekorunu kırma konusunda doymamaktaydı. Alınmış olan bilgilere bakılırsa Counter Strike: Global Offensive adlı yapımın eşzamanlı bir durumdaki yeni rekoru aslına bakılırsa yalnızca birkaç hafta öncesinde tekrardan kırılmış oldu. 924.045 tane oyuncunun aynı esnada CS:GO adlı yapıma girmiş olmasıyla beraber Counter Strike adlı yapım tekrardan tahtına oturmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.