OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

CS:GO yeni bir rekora imzasını attı

CS:GO yeni bir rekora imzasını attı

16

 

Counter-Strike: Global Offensive isimli yapım oyuncularla buluşmasından bu zamana 7 seneden fazla bir zaman geçmiş olmasına karşın rekor kırmayı sürdürüyor. 2020 senesinin gelmesiyle beraber klasik 1. şahıs nişancı oyunu, daha öncesine hiç gerçekleşmediği kadar oyuncu çekmiş oldu ve ardımızda bıraktığımız 30 gün içerisinde 461.408 tane ortalama oyuncuya ulaşmış oldu.

CS:GO isimli yapım, aralık ayı süresince ortalama bir şekilde 456.701 tane oyuncuya ulaşmış oldu ve 2020 senesinin ilk günleri içerisinde ani bir şekilde yükselişe geçip daha yeni bir rekor kırmış oldu. Söz konusu bu oyun, 2017 senesinin Şubat ayında 400.000 tane oyuncuyu geçmiş olmasının sonrasında, çok uzun bir zamandan sonra ilk defa en yüksek aylık ortalama bir şekildeki oyuncu sayısına erişmiş oldu. Aslında yine, bu sene içerisinde aynı performansta devam edip etmeyecek olduğu da kesin değil. Çünkü CS:GO isimli yapım, 2017 senesinin Şubat ayı içerisinde 402.385 tane ortalama oyuncuya ulaşmış olmasının sonrasında 2018 senesinin Mart ayına kadar aylık olarak ortalama 350.000 tane ortalama oyuncu ile sürmüştü.

Geliştirici Valve şirketi ise, 2018 senesinin Aralık ayında CS:GO adlı yapımı bedava bir şekilde sunup oyuncu sayısını çok büyük bir ölçüde arttırmayı başarmıştı. En son geçmiş olduğumuz kasım ayı içerisinde yeni silah kaplamalarının yanı sıra haftalık bir şekilde kooperatif görevler ile birlikte daha öncesinde hiç bir şekilde görülmeyen yeni karakter modelleri sunmaya başlayan Operation Shattered Web’in paylaşılmasının ardından yeni bir sıçrama gözlemlenmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.