OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

CS:GO üzerinde şike yapan oyuncular tutuklandı

CS:GO üzerinde şike yapan oyuncular tutuklandı

12

 

Dünya üzerindeki en büyük çok oyuncuya sahip oyunlarından bir tanesi olarak öne çıkan Counter Strike: Global Offensive adına sahip oyun, e-sporla alakalı turnuvaların yanında kendi içinde yer alan lig sistemi ile de çok fazla konuşulmaya devam edilen bir oyun. Bunun yanında ise efsanevi hale gelen oyun Counter Strike 1.6 isimli yapımdan bu zamana kadar çok ciddi bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı başaran oyuna ait bir turnuvanın dahilinde şike gerçekleştirildiği tespit edilmiş oldu.

Avustralya’nın polisi ise, şike yapmış olduğu tespit edilmiş olan 6 tane Counter Strike: Global Offensive isimli yapımın oyuncusunu tutukladı. E-spor ligi içerisinde şüpheli aktiviteleri ile çok fazla ilgi çekmiş olan 6 kişinin, 19 ila 22 yaşlarına sahip bulundukları ifade edildi. Öncesinde belirlenmiş olan maçlarda bile bile kaybetmiş olan oyuncuların, bu maçların üstünden iddia oynayıp para kazanmış oldukları da ortaya çıkmış oldu.

Adı açıklanmamış olan bir tane Counter Strike: Global Offensive turnuvası esnasında en azından beş maç boyunca söz konusu bu olaydan etkilenmiş oldu ve en azından 20 tane bahis ise bu şekilde gerçekleşmiş oldu. 4 tanesi Melbourne, iki tanesi de Mount Eliza’dan olduğu açıklanan 6 şahıs, 10 seneye kadarlık bir hapis cezası ile karşı karşıya bir durumda. Oyuncular ise şu anda tutuksuz bir şekilde yargılanmak amacıyla tahliye edilmiş bir halde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.