OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

CS:GO Taktikleri

CS:GO Taktikleri

19

 

CS:GO isimli yapımda daha üst seviyelere çıkma konusunda bir isteğiniz varsa kesinlikle hedef alma yani ”aim” hususunda çok daha iyi bir noktada bulunmanız gerekli. Bununla ilgili olarak uygulayabilecek olduğunuz pek çok yöntem bulunuyor. Örnek olarak profesyonel bir durumdaki CS:GO oynayanların Twitch yayınlarını izlemenizi önerebiliriz. Bu söz konusu yayınları izleme esnasında esporcuların taramanın yanı sıra tek tek sıkma esnasında veyahut bir tarafa ”prefire” çıktıkları zaman hedef alma alışkanlıklarını çok iyi bir şekilde analiz etmeniz olanaklıdır.

”Prefire” aslına bakılırsa rakibin ayak sesi ya da oyun bilginizden faydalanıp, rakip durumda bulunan oyuncunun yerini tahmin edip çıkar çıkmaz (ezbere bir şekilde) ateş etmeye denilmekte. Bu söz konusu özellikleri kavrayabilmek amacıyla DeathMatch (Ölüm Maçı) oynamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Aslında her bir online FPS oyunu üzerinde olduğu gibi işin kilit noktası, uzmanlaşma alanı olarak görülen DM aracılığıyla başlıyor.

Ölüm maçı ile birlikte normal maça girmeden hemen öncesinde ısınmak amacıyla çok özel Atölye Haritalarıyla deneme oyunları yapmanız da olanaklı. Bu söz konusu haritalar üzerinde duran ya da hareket eden botları vurmaya çalışmaktasınız. Bu aslında şu anda size kolay gibi geliyor olsa bile elinizi ısındırmak ya da oyuna adapte olabilmek amacıyla her oyuncunun yapmış olduğu bir şeydir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.