OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

CS:GO ile Steam’dan yeni bir rekor

CS:GO ile Steam'dan yeni bir rekor

34

 

 

Koronavirüs ile alakalı salgına karşı alınmış olan önlemler gereğince evden çıkamayan kişilerden bir kısmı bilgisayar oyunlarına yönelmeye başladı. Bunun da etkisi ile beraber haftanın başlangıcında eş zamanlı bir şekilde çevrimiçi oyuncu rekoru kırmış olan Steam ile birlikte CS: GO, bir defa daha rekor kırıp dikkatleri üstüne çekmiş oldu.

 

Kişisel bilgisayarları üzerinde oyun oynama konusunda isteği bulunanların ilk adresi olarak öne çıkan Steam platformu ve bu platform üzerindeki en popüler oyunlardan bir tanesi olarak öne çıkan CS: GO, son günler içerisinde çoğalan oyuncu sayısından dolayı da dikkat çekmekte. Ardımızda bırakmış olduğumuz hafta içerisinde 20.313.451  tane eş zamanlı oyuncuya kadar ulaşıp bütün zamanların rekorunu kırmış olan Steam platformu, başarısını geliştirmesinin yanı sıra yeni bir rekor kırarak karşımıza çıkmış oldu. Steam platformunun kırmış olduğu bu yeni rekorun yanında CS: GO adlı yapım da bütün zamanların en üst seviyedeki aktif oyuncu sayısına ulaşmış oldu.

 

Açıklanmış olan özel verilere bakılırsa geçmiş olduğumuz gün Steam üzerindeki eş zamanlı kullanıcı sayıları da 21.360.226 olarak öne çıktı. Böyle olması da daha önceki rekorun ortalama bir şekilde 1 milyon tane kadar üstüne çıkılmış olduğunu göstermekte. CS: GO adlı yapımla ilgili geçmiş olduğumuz gün açıklanmış olan eş zamanlı bir durumdaki oyuncu sayısı 1.060.189 olarak öne çıkmıştı ve böyle olması da bir rekordu fakat bugün açıklanmış olan yeni rakamlar, Steam platformu ile birlikte CS: GO adlı yapımın bir defa daha rekor kırmış olduğunu açıkça gösterdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.