OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Çok nadir bir oyunu çalıştırdılar

Çok nadir bir oyunu çalıştırdılar

15

 

Günümüzde yer alan oyun konsollarının temeli, bu günden seneler öncesinde piyasaya sürülmüş olan ”Famicom” ile birlikte ”NES” benzerindeki cihazlara dayanmakta. Bu söz konusu ürünlerin piyasaya çıkartılmasının hemen sonrasında ise Atari ile birlikte bilgisayar ve PlayStation benzerindeki oyun konsollarının üretimi gerçekleştirildi.

ilk sırada Famicom ile birlikte NES ile alakalı geçmiş dönemler içerisinde üretimi gerçekleştirilen oyunları günümüz şartlarında bulmak fazlasıyla zor. Fakat bulunabilmesi, bu oyunlar arasından daha zor durumda bulunan bir tane konsol da bulunuyor. O ise Konami şirketinin geliştirmiş olduğu QTa’dır. Bu söz konusu ürün aslına bakılır ise ufak çocukların eğitimleri konusunda kullanılmak amacıyla geliştirilmiş oldu. Hemen sonrasında ise bir tane petrol firması, çalışan personellerini eğitmek amacıyla QTa’yı kullanmaya başladı. Bunun sonrasında ise çok daha sınırlı bir kitleye hizmet etmeye başlayan QTa ile alakalı geliştirilmiş oyunları bulabilmek neredeyse olanaksız. Fakat şimdi ise, 1980’li seneler üzerinden kalmış bir tane QTa, oyunuyla beraber ortaya çıkmış oldu.

Hem oyunları hem ise normal şartlarda piyasada yer almayan Konami QTa isimli cihazı elde etmiş olan bu isimse ”Russian Geek” adına sahip olan bir YouTube kanalıdır. Uzun bir takım uğraşlar sonrasında bulmuş olduğu konsol ile birlikte oyunu bir video şekline getirmiş olan YouTube kanalı, hazırlamış olduğu videonun paylaşımını gerçekleştirdi. Paylaşılmış olan bu video hem konsolla alakalı hem ise oyunla alakalı bir takım bilgileri içeriğinde barındırıyor.

YouTube kanalında yer alan bu oyun ”Space School” isimli oyun. Söz konusu bu oyun, ufak çocuklara özel olarak uzayla alakalı eğitici bir takım bilgileri içeriğinde barındırıyor. Paylaşılmış olan video Rusça dilinde. Fakat oluşturulmuş durumdaki bir tane altyazı yer alıyor. Fakat söz konus ubu altyazıları da otomatik bir şekilde Türkçe’ye çevirebiliyorsunuz. Altyazı aslında fazla başarılı bir durumda olmasa dahi en azından videoyu çok daha anlaşılır bir şekilde kılmış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.