OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

COD: Mobile oyununun PC’den de oynanabileceği açıklandı

COD: Mobile oyununun PC'den de oynanabileceği açıklandı

62

 

Call of Duty isimli popüler serinin karşımıza yeni çıkacak olan üyelerinden Call of Duty: Mobile, 1 Ekim tarihinde çıkmış olacak. Daha önemli olanı ise bu oyun, yalnızca telefonlar üzerinde değil, tabletler üzerinde de oynanabiliyor olacak. Call of Duty: Mobile isimli yapım, aynı zaman içerisinde PUBG yapımına benzeyen bir battle royal moduyla karşımıza çıkmış olacak. Söz konusu bu oyunun, battle royal modu üzerinde 12 tane değişik haritada 100 kişinin katılacak olduğu maçlar düzenleniyor olacak.

Android işletim sistemi emülatörlerinden biri olan GameLoop, Call of Duty: Mobile isimli yapım çıktığı zaman, fare ile birlikte klavye kontrolünün yanı sıra ”özel anahtar haritalama” şeklindeki desteği sunacak olduğunu da açıklamış oldu. GameLoop isimli emülatörü kullanarak, bilgisayar üzerinden Call of Duty: Mobile oynamaya başlayacak kullanıcılar sunucular tarafından hızlı bir şekilde algılanmış olacak ve tıpkı kendileri gibi emülatör kullanarak oyunu oynamakta bulunan kullanıcılarla eşleştirilmiş olacaklar.

Call of Duty: Mobile isimli yapım, 1 Ekim tarihi içerisinde çıkmış olacak. PUBG Mobile ile birlikte Fortnite yapımlarında olduğu gibi battle royal modu üzerinde oyun oynayabilmek amacıyla Call of Duty: Mobile isimli yapım çok daha yeni bir ufuk olarak öne çıkacak. Uzmanlar ise, söz konusu oyunun yüksek bir seviyede sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymayacak olduğunu açıkça ifade ediyor. Oyun bundan dolayı da herhangi bir bilgisayar üzerinde oynanacak olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.