OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Clash of Clans büyük bir başarıya imza attı

Clash of Clans büyük bir başarıya imza attı

342

 

Son seneler içerisinde oyunculuk mobil platformlara doğru evrilmiş durumda. Çıkmış olan başarılı durumdaki mobil oyunlar, bu dünya üzerindeki rekabeti kızıştırmaya başladı. Ortaya çıkmış olan kazanç miktarları ise bu durumun en net göstergelerinden. En son ise, Clash of Clans isimli yapımın kazancı konusunda bir araştırma firmasından açıklama yapıldı.

SensorTower adına sahip bir araştırma firması, Clash of Clans adlı yapımın kazancıyla alakalı çok önemli bir açıklamada bulundu. 2019 senesindeki verilere bakılırsa oyun gelirlerini %27 seviyesinde arttırmış oldu ve toplam olarak 727 milyon dolar tutarındaki bir kazanca ulaşmış oldu.

Gelir artışı yaşanmasının oyunla ilgili önemi fazlasıyla da büyük. Zira, 2015 senesinden günümüze kadar ilk defa seneden seneye bir büyüme kaydedilmiş oldu. 2015 senesi içerisinde 1.8 milyar dolar tutarındaki geliriyle dikkat çekmeyi başaran bu oyun, özellikle de geçmiş olan 3 senede çok önemli kayıplar yaşamış oldu. Daha sonraki dönem içerisinde bu yükseliş trendini hangi yöne doğru sürdüreceği ise daha şimdiden merak edilmeye başlandı.

Gelirlerin artması konusunda oyunun tanıtımını yaptığı Gold Pass’in etkili bir durumda bulunduğu düşünülmekte. Kullanıcılar için 5 dolar tutarındaki bir fiyat etiketiyle sunulmakta olan Gold Pass, gelirlerin yükselmesi konusunda fazlasıyla önemli bir paya da sahip durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.