OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Çin’e özel bir Steam versiyonu gelecek

Çin'e özel bir Steam versiyonu gelecek

74

 

Oyun analistlerinden biri olan Daniel Ahmad, Valve şirketinin Çin’e özel olarak devam ettirdiği Steam sürümü projesini tamamlamış olduğunu resmi bir şekilde duyurmuş durumda. Platformun 9 Şubat tarihinde herkese açık durumda bulunan beta sürümünün yayınlanacak olduğunu ifade eden Ahmad, platform üzerinde şimdilik Dota 2 adlı yapımla beraber Counter-Strike: Global Offensive adlı yapımın bulunacak olduğunu ifade ediyor.

Video oyunuyla alakalı sektör, gelecek hafta çok büyük bir gelişmeye sahne olmuş bulunacak. Valve şirketi ile birlikte Valve şirketinin Çin’de yer alan iş ortaklarından Perfect World adlı şirket, 9 Şubat tarihi içerisinde Steam platformunun yalnızca Çin’e özel olarak yapılan sürümünün beta sürümünü yayınlamış olacak. ‘Steam China’ şeklinde adlandırılacak olan bu özel sürüm, başlangıç aşamalarında Dota 2 adlı yapımın yanı sıra Counter-Strike: Global Offensive adlı yapımı içeriyor olacak. Çin’de yer alan oyuncular, Steam China üzerinde yeni bir hesap açmasının ardından, mevcut durumda bulunan hesaplarıyla yeni hesaplarının arasında bir birleştirme yapabiliyor olacaklar.

Konuyla alakalı olarak yapılmış olan açıklamalar, deneyimli durumda bulunan bir analist olarak öne çıkan Daniel Ahmad’dan gelmiş oldu. Ahmad, Valve şirketinin seneler öncesinde duyurmuş olduğu projenin bundan böyle tamamlanmış olduğunu ve Çin’de yer alan oyunseverlerin, 9 Şubat tarihi içerisinde bu uygulamaya erişebilecek olduklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.