OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Çernobil faciası bir tane oyun içerisinde yeniden oluşturulmuş olacak

Çernobil faciası bir tane oyun içerisinde yeniden oluşturulmuş olacak

29

 

Şu zamanlarda erken erişim içerisinde mevcut durumda bulunan Chernobylite isimli yapım, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde bir tane Polonya stüdyosu olarak öne çıkan The Farm 51 isimli firmanın yaratmış olduğu, 3. Dünya Savaşı’nı konu almış durumdaki, kıyamet sonrasında yaşamda kalma ile birlikte korku oyunu olarak öne çıkmaktadır. The Farm 51 isimli stüdyo, Çernobil ile alakalı haritanın Ukrayna’ya seyahat gerçekleştiren geliştiriciler tarafından inşa edilmiş olduğunu ve ”tamamen büyük bir alan olarak öne çıkan” ciddi bir izole edilen bölgeyi 3 boyutlu bir şekilde taramış olduğunu doğruladı.

Farm 51 isimli stüdyo; ”Fiziksel bir şekilde bina içerisinde her bir odaya giriş gerçekleştirmek ve 1.000 kilometre kareden oluşan arazinin her bir santimlik kısmını taramak mümkün durumda değil.” ifadelerine yer verdi. ”Bu sebepten dolayı da olanaklı olduğu kadar fazla tarama gerçekleştirmek istemekteyiz, fakat oyuncuların bu konu ile alakalı görüşlerini takip etmeyi sürdürmeyi ve yerlerin tam olarak nihai tasarımını topluluğumuz ile beraber biçimlendirmeyi sürdürüyoruz.” ifadelerine yer verip bu hususta da ellerinden gelen herşeyi yapmış oldukları konusunda bir açıklama yaptı.

Çernobil üzerinde hali hazır bir şekilde turistler yer alıyor. Bu söz konusu turistler, genel olarak Ukrayna’da merkezi bulunan firmaların düzenlemiş oldukları turlarla bu önemli hayalet kenti ziyaret edebilmekteler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.