OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

CD Projekt Red’i hacklediler

CD Projekt Red'i hacklediler

22

 

Polonya da merkezi bulunan oyun geliştiricilerinden CD Projekt Red şirketi, teknoloji dünyasının gündeminden hiç bir şekilde düşmemekte. CD Projekt Red şirketi, hatalardan dolayı çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmış olan Cyberpunk 2077 adlı yapımın ardından siber saldırıyla gündem olmuş durumda. Firmanın pek çok farklı verisini, kimliği belirlenemeyen bir siber korsan ele geçirmiş durumda.

Korsan, ele geçirmiş olduğu bu bilgileri halka açmak ile şirketi tehdit ederek pazarlıklara başlamayı talep ettiğini söyledi. Aynı zaman içerisinde 48 saatlik bir zaman da tanıdı. Aralık ayının ilk dönemlerinde piyasaya sürülmüş olan Cyberpunk 2077 adlı yapım oyun dünyasını adeta kasıp kavurmuş oldu. Fakat düşünülmekte olanın tam tersine Cyberpunk 2077 adlı yapımın yükselmesi ile düşmesi bir olmuş durumda.

Witcher 3 adlı yapımla pek çok oyun severin gönlünü kazanmayı başaran CDPR şirketinin, son dönemlerde itibarı zedelenmiş oldu. İlk önce Cyberpunk 2077 adlı yapımın problemli bir şekilde çıkışı ve de oyunun PS4 konsolundan kaldırılması ise bu süreci başlatmış oldu. Şimdi de şirket, saldırı sonrasında mevcut durumdaki verilerini bir siber korsana kaptırmış durumda.

CD Projekt Red şirketi siber saldırıyla alakalı resmi açıklamasını sosyal medya üstünden yapmış oldu. Firma, kurum içerisinde kalması gerekli olan verilerin ele geçirilmiş olduğunu net bir şekilde doğruladı. Fakat şirket, verilerin halka açılmasını da göze alıp, pazarlıklara hiç bir şekilde yanaşmayacak olduğunu ve saldırgana boyun eğmeyecek olduğunu da ifade etti..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.