OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Capcom şirketinden eski oyunlarla alakalı büyük bir hamle

Capcom şirketinden eski oyunlarla alakalı büyük bir hamle

33

 

Capcom isimli firma, çıkartmış olduğu son oyunlar sayesinde çok büyük bir yükselişe geçmiş durumda. Firma; Devil May Cry 5 isimli yapımla birlikte Monster Hunter World isimli yapım ve Resident Evil 2 isimli oyunun tekrardan yapılmasıyla hem fazlasıyla olumlu eleştiriler almış oldu hem ise fazlasıyla iyi satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Yayıncı firma, bir müddettir ”uyku” durumunda bulunan ve halen değerini korumaya devam eden markalarından bazılarını tekrardan yaşama geçirme planları yaptıklarını ifade etti.

Bu söz konusu bilgiler ise Capcom isimli şirketin yatırımcılar açısından yapmış olduğu 2019 senesinin finans toplantısından gelmiş durumda. Firma, geliştirme ile alakalı yapılarını sürdüreceklerini açık bir şekilde dile getirmiş durumda. Öte yandan şu anda popüler durumda bulunan markalarının yanı sıra uykuda bulunan eski markalarını tekrardan canlandırıp gelirlerini maksimize edecek oldukları ifade edildi.

Capcom şirketi, elinde tutmuş olduğu ve elbette ki halen çıkmamış durumda bulunan oyunları oyunculara yeniden sunmayı planlamakta. Bu söz konusu oyunların tam olarak hangileri olarak karşımıza çıkacağı bilinmiyor olsa bile Capcom şirketinin sıralı bir biçimde çok sıkı kurallar ile birlikte ve yüksek kaliteye sahip standartlarla geliştirecek olduğu da kesin. Burda ise Monster Hunter World isimli yapım ile birlikte Devil May Cry 5 isimli yapım ve de Resident Evil isimli yapımın yakalamış olduğu başarı da çok büyük bir rol oynamakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.