OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Capcom şirketi satış rakamları konusunda açıklamada bulundu

Capcom şirketi satış rakamları konusunda açıklamada bulundu

98

 

Oyun dünyasındaki en popüler korku oyunu serileri arasında yer alan Resident Evil’ın 2017 senesinde çıkmış olan oyunu Resident Evil 7 adlı yapımın satış rakamları resmi bir şekilde açıklandı. Açıklanmış olan yeni rakamlara bakılır ise Resident Evil 7 adlı yapım, serideki en fazla satışı gerçekleşen oyun olarak öne çıktı.

Özellikle de son zamanlarda kitlesini çok hızlı bir şekilde arttırmış olan ve altın çağını yaşamaya başlayan oyun dünyası üzerinde özellikle büyük oyun stüdyolarının elinden çıkmakta bulunan oyunlar, satış rakamları konusunda da milyonlara ulaşabilmekte.

Milyonlarca sayıdaki oyuncuya ulaşmayı başaran bu oyun markalarından biri de Resident Evil adlı seri. Serinin 2017 senesi içerisinde çıkmış olan oyunlarından Resident Evil 7 adlı yapım, şubat ayı içerisinde açıklanmış olan satış rakamları konusunda en fazla satışı gerçekleşen Resident Evil oyunlarından Resident Evil 5 adlı yapım ile birlikte Resident Evil 6 adlı yapımın hemen arkasında yer alan üçüncü sıradaki yerini almayı başarmıştı.

Capcom şirketinin açıklamış olduğu yeni satış rakamlarına bakılır ise Resident Evil 7 adlı yapım, 7,9 milyon tane kopya satışı rakamına kadar ulaşmayı başararak temel Resident Evil oyunlarının arasında sıralamasını yükseltmeyi başarmış oldu. Temel bir durumdaki Resident Evil oyunları arasında ifade etmemizin nedeni de Capcom şirketinin oyunların değişik sürümlerile birlikte portlarını farklı bir biçimde listelemekte olması.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.