OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Candy Crush yapımcısından daha yeni bir oyun

Candy Crush yapımcısından daha yeni bir oyun

52

 

Senelerdir Android işletim sistemi ile birlikte iOS işletim sistemi kullanıcılarının en fazla tercih etmiş olduğu mobil oyunlardan bir tanesi olarak öne çıkan Candy Crush Saga’yı biliyorsunuzdur. Oyun dünyası üzerindeki en büyük markalardan bir tanesi olarak öne çıkan Cand Crush adlı oyunun yapımcısı King, yeni mobil oyunlarından biri olan Knighthood adlı yapımı Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemine özel olarak paylaştı. RPG türünde bulunan oyun, bu defa oyunculara kendi hikayelerini yaratabilme konusunda bir fırsat sunmakta.

Facebook platformuyla birlikte yaşamına başlayarak dünyanın genelinde milyonlarca sayıdaki insanı kendisine bağımlı yapmayı başaran bir çok oyun bulunuyor. Şekerleri uygun bir sıra üzerinde dizerek puan kazanıp yüzlerce seviye geçebilmekte olduğunuz Candy Crush Saga adlı yapım da bunlardan bir tanesi. Bir dönemler insanların saatler boyunca telefona kilitlenmelerine sebep olan söz konusu yapım, King şirketi aracılığıyla piyasaya çıkartılmıştı.

King adlı şirket Candy Crush Saga adlı yapımın sonrasında seriye birkaç tane yeni oyun daha ilave etti. Hemen sonrasında Farm Heroes Saga ile birlikte Pet Rescue Saga ve Bubble Witch adlı yapım gibi klasik platform oyunları sayesinde dikkatleri üstüne çekmeyi başarmış oldu. Bu defa değişik bir yola gidip RPG (Role-playing game, türkçe olarak rol yapma oyunu) türüne adım atmış olan şirket, Knighthood adına sahip yeni mobil oyununu Android işletim sistemi ile birlikte iOS işletim sistemine özel olarak piyasaya çıkardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.