OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Call of Duty: Warzone üzerindeki hile kötüleşti

Call of Duty: Warzone üzerindeki hile kötüleşti

21

 

 

Call of Duty: Warzone oyunu üzerinde cezaların atlatılabilmekte olduğunun keşfini gerçekleştiren hilecilerin öz güveni çok aha fazla artmış durumdayken böyle olması, oyunu aslında daha da oynaması zor bir hâle getirmekte. Durum aslında tamamen kontrolden çıkmış gibi gözükmekte.

 

Call of Duty: Warzone adlı yapım, oynaması bedava bir oyun olduğundan dolayı çok büyük bir ilgi görmüştü. İlgi görmüş olan her FPS türündeki oyunda gerçekleştiği gibi CoD: Warzone adlı yapımda da çok ciddi bir hile problemi ortaya çıkmaya başladı. Otomatik  bir şekilde hedef almayı sağlamakta bulunan hilelerin yanı sıra duvar hileleri benzerindeki çok farklı kural dışı hareketler oyun üzerinde çok sık bir şekilde kullanılmaktaydı.

 

Oyunlar ile hile yapanlar arasında bulunan savaşın hiç bir şekilde sona ermemesine alışkın olsak bile Warzone, yelkenleri çok erken bir şekilde suya indirmiş gibi gözüküyor. Düzenlemeler ile birlikte cezaların çok az bir durumda ve kaçınılabilir bir hale gelmesi, hilecilerin söz konusu bu açıkları sömürmelerine sebep oluyor.

 

Oyunla alakalı ilk problem ise, oyunun oynaması bedava bir durumda bulunmasından kaynaklanmakta. Hile yapan birisi bedava oyunlar üzerinde yakalandığında çok basit bir şekilde farklı bir hesap açarak oyuna yeniden giriş yapabiliyor. Bunu engelleyebilmek amacıyla oyunun geliştiricileri telefon numarası kullanarak doğrulama talep etti çünkü yeni telefon numarası alımı yapmak yeni e-mail adresi açmaktan çok daha zor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.