OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Call of Duty Mobile’den çok büyük bir başarı

Call of Duty Mobile'den çok büyük bir başarı

13

 

Call of Duty, mobil platformlar üzerine gelmiş olduğu ilk gün itibariyle oyuncuların gözdelerinden bir tanesi haline geldi. Lansmandan bu zamana kadar yüz milyonlarca sayıdaki oyuncuya erişmiş olan Call of Duty Mobile adlı yapım, toplamdaki indirilme sayısından dolayı en büyük rakiplerini sollamış bir vaziyette.

Activision şirketinin ardımızda bırakmış olduğumuz sene mobil platformlara getirmiş olduğu Call of Duty efsanesi çok kısa bir zaman içinde milyonlarca sayıdaki kullanıcıya ulaşmış durumda. Popülerliğini koruyan battle royale oyunlarından Call of Duty Mobile, şu zamana dek ulaşmış olduğu indirilme sayısından dolayı aynı zaman diliminde öteki rakiplerinin göstermiş olduğu performansı açık ara bir şekilde geride bırakmış durumda.

Tencent – Timi Studios şirketlerinin ortaklaşa bir şekilde geliştirmiş olduğu Call of Duty Mobile adlı yapım, 1 Ekim 2019 tarihi içerisinde Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi için piyasaya sürülmüş durumda ve o dönemlerden bu zamana kadar devamlı bir şekilde artış gösteren oyuncu kitlesinden dolayı bir mobil battle royale kralı olabileceğini göstermiş durumda.

Call of Duty Mobile adlı yapım Android mağazası ile birlikte iOS mağazasında geçirmiş olduğu 265 günlük zaman içinde toplamda 250 milyon taneden çok indirilmiş durumda. PUBG Mobile adlı yapım da çıkışından sonraki ilk 265 günlük zaman içinde 237 milyon indirilme, Fortnite Mobile adlı yapım da 78 milyon tane indirilmeye ulaşmış idi. Call of Duty Mobile adlı yapım aynı zaman içerisinde öteki mobil battle royale oyunlarından daha da çok gelir elde etmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.