OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Call of Duty: Mobile’den 2 günde büyük bir başarı

Call of Duty: Mobile'den 2 günde büyük bir başarı

156

 

Oyun devleri arasında yer alan Activision şirketi, geçmiş olduğumuz günler içerisinde Call of Duty: Mobile isimli yapımı piyasaya çıkardı. Söz konusu bu oyun hem Google Play Store üzerinde hem ise App Store üzerinde indirilebilir bir halde geldikten çok kısa bir zamandan sonra milyonlarca defa indirilmiş oldu.

Call of Duty: Mobile isimli yapımın sahibi Activision şirketi olsa bile oyunun geliştirmeyle alakalı sürecini de Tencent şirketi üstlenmiş bir durumda. Dolayısı ile hem PUBG Mobile isimli yapım hem ise Call of Duty: Mobile isimli yapımın aynı firma tarafından geliştirilmiş olduğunu açıklayabiliriz.

İstatistiksel bir durumdaki verilere bakılır ise Call of Duty: Mobile isimli yapım, yalnızca ilk günü içerisinde 2 milyon tane indirme rakamına ulaşmış bir vaziyette. Oyuna ayrıca en fazla Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Japonya ve de Hindistan ilgi göstermekte. Fakat öteki ülkelerde yer alan oyun severler ise Call of Duty: Mobile isimli yapımı hiç bir şekilde göz ardı etmemekteler. Oyun şu anda 25 tane farklı ülkenin App Store mağazalarında 1 numarada yer alıyor. 37 tane ülke içerisinde de ilk 5 arasında bulunuyor.

çok ilginç bir biçimde Call of Duty: Mobile isimli yapım 2. gününde daha da fazla büyük bir patlama yaşamış oldu. Söz konusu bu oyun 2. günün sonrasında 20 milyon tane indirme rakamına ulaşmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.