OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Call of Duty Mobile yeni bir rekor kırdı

Call of Duty Mobile yeni bir rekor kırdı

121

 

Dünya çapında ünlü oyun firmalarından Tencent Games isimli şirketin geliştiriciliğini üstlenmiş olduğu Call of Duty: Mobile isimli yapım, ilk gününden bu yana oyun dünyasına damgasını vurmayı sürdürüyor. ”Mobile” adı herkese cep telefonlarını çağrıştırıyor olsa bile bilgisayarlar üzerinde de oynanabilmekte olan bu oyun, her geçtiğimiz gün kendisine çok daha yeni oyuncular edinmeyi başarıyor. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde 35 milyon defa indirilmiş olduğu konusunda açıklamalar yapılan bu oyun, başarısını da katlaya katlaya çoğaltıyor. Reuters tarafından açıklanan indirme rakamlarına bakılır ise Call of Duty: Mobile isimli yapım, piyasa içerisindeki öteki rakiplerini alt etmeyi başaracak bir potansiyele sahip durumda.

Aynı kategori içerisinde yer alan PUBG ile birlikte Fortnite ve de Apex Legends benzerindeki diğer oyunları ilk haftası içerisinde nerdeyse 4’e katlamış olan bu oyun, aynı periyot içerisinde 90 milyon tane indirme yapılan Mario Kart Tour ile birlikte 85,6 milyon tane indirmesi bulunan Pokémon Go isimli yapımı da ardında bıraktı. Activision şirketi ile birlikte Tencent şirketi ve de TiMi Studios şirketinin ortaklığı ile geliştirilmesi yapılan söz konusu bu oyun, kullanıcılar açısından da gerçeklik hususunda eleştiri alıyor olsa bile kısa zaman içerisinde oluşmaya başlayan oyuncu kitlesi, oyunun çok daha başarılı bir durumda bulunacağını şimdiden göstermiş bir durumda.

PUBG isimli yapımın hile açısından çok sıkıntılı dönemlerden geçmekte olduğu bir zaman içerisinde piyasaya çıkartılan oyunda daha halen hile keşfedilmemiş durumda bulunması, oyuncuları cezbetmekte olan özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmış bir durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.