OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Call of Duty League maçları sadece online gerçekleştirilecek

Call of Duty League maçları sadece online gerçekleştirilecek

9

 

Bugüne dek 120 taneden çok ülkeye yayılmış olan ve 4.700 taneden çok kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan COVID-19 veyahut bilinen adıyla corona virüsüyle alakalı salgın, dünyaya adeta bir kabus yaşatmayı sürdürüyor. Sıcaklıkların artış göstermesiyle beraber etkisinin kırılması ümit edilmekte olan bu ölümcül salgın; sinemanın yanı sıra spor ile birlikte ulaşım ve de ekonomi benzerindeki oyun sektörlerini de derinden etkilemekte.

O kadar ki, Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020’nin yanı sıra PAX East ile birlikte E3 2020 benzerindeki çok fazla dev etkinlik, gitgide artış gösteren corona virüsü vakalarından dolayı iptal edilmiş oldu. Dünya üzerindeki en büyük video oyunu geliştiricileri ve yayımcıları arasında yer alan Activision Blizzard şirketi de, salgının daha çok yayılmasını engelleyebilmek maksadıyla fazlasıyla önemli bir adım atmış oldu.

Çok yakın bir zaman öncesinde Overwatch Lig maçlarını iptal etme kararı alan Amerikalı şirket, bu defa da 2020 senesinde gerçekleşecek bütün Call of Duty (CoD) League maçlarının yalnızca online bir şekilde düzenlenecek olduğu konusunda bir duyuruda bulundu. Söz konusu bu kararın, alakalı makamlarla gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında alınmış olduğunu ifade eden Activision Blizzard şirketi, COVID-19 salgınıyla alakalı tüm gelişmeleri yakından izlemeyi sürdürdüklerini de ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.