OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Bu özellikle beraber yerel oyunlar çevrimiçi oluyor

Bu özellikle beraber yerel oyunlar çevrimiçi oluyor

125

 

Steam platformu üzerine yer alan kullanıcılar yerel durumdaki çok oyunculu oyunları çevrimiçi bir şekilde oynayamamaktan dolayı şikayet etmeye başlamıştı. Fakat Valve şirketi, Steam Beta kullananların istemcilerinde bir güncelleme yaparak, bundan böyle yerel çok oyuncuya sahip oyunları çevrimiçi bir şekilde arkadaşları ile oynayabilecek oldukları konusunda bir duyuru yaptı.

Yeni getirilmiş olan uygulama için ”Remote Play Together” ismi verilmekte ve Steam platformu üzerindeki kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başlayabilmek amacıyla şu anlıkta beta sürümünü indirmek mecburiyetindeler. Oyuncular, yeni getirilmiş olan Remote Play Together isimli özellik sayesinde bundan böyle Steam üzerinde yer alan arkadaşlarını yerel eşli oyunların yanı sıra, yerel durumda bulunan çok eşli oyunlara ve bölünmüş bir ekranla oynanabilen oyunlara çevrimiçi bir şekilde davet edebiliyor olacaklar. Söz konusu bu sistem ise akış yolu ile çalışmakta ve beta kullananlar arkadaş listesi üzerinden tek bir tık ile çevrimiçi fazla oyunculu desteği bulunmayan bir tane oyuna 4 tane arkadaşını davet edebilmiş oluyorlar.

Remote Play Together isimli özelliğin en güzel tarafı ise komple bedava bir durumda olması. Öte yandan grupta yer alan öteki arkadaşlarınızla oynayabilmek amacıyla da özelliğin yalnızca 1 kişide yer alması yeterli. Steam beta programına katılarak arkadaşlarınız ile yerel fazla oyuncu desteğine sahip oyunlarınız arasından bir tanesini oynayabilmeniz olanaklı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.