OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Bu ortaklık oyuncuların işine gelecek

Bu ortaklık oyuncuların işine gelecek

19

 

Microsoft şirketi ile Sony şirketi, eğlencenin geleceğiyle alakalı beraber mücadele edecek olduklarını duyurdular. Firmalar, Microsoft Azure içerisinde içerik akışını destekleyebilecek ortak bir bulut çözümünün üstünde çalışma yapacaklar. Sony şirketi öte yandan mevcut durumdaki akış hizmetleriyle alakalı olarak Microsoft şirketinin veri merkezlerini de kullanıyor olacak. Bunun sayesinde ise ilerki dönemde cross platform olanaklı bir duruma gelebilmiş olacak.

Ortaklık ise, Microsoft şirketinin fazlasıyla çok para kazanabilmesni, Sony şirketinin de güvenilir bir ortak edinebilmesini sağlamış olacak. Sony şirketi, PS Now benzerindeki akış hizmetleri konusunda Microsoft şirketinin veri merkezlerini kullanıyor olacak ve bununla ilgili olarak Microsoft şirketine de çok yüklü bir bedel ödemiş olacak.

Sony şirketi bu durumu kendi veri merkezleri tamamen yetersiz olduğundan dolayı yapmış gibi gözükmekte. Zira Microsoft Azure platformunun çok daha yaygın bir şekilde bulunmakta olması Ping zamanları ile birlikte indirme hızlarınında çok daha iyi bir seviyede olmasını sağlamakta.

2 firmanın ortak bir bulut hizmetinin üstünde çalışacak durumda olmasının ana nedeninin cross platform olarak öne çıktığı da konuşulanların arasında yer alıyor. Paylaşılmış olan raporlara bakılır ise Microsoft şirketi ile Sony şirketi, yakın zaman içerisinde bu söz konusu özelliği cihazlarına da getirecek olabilir. Microsoft şirketi senelerdir bu konuya çok sıcak bakmakta, bütün platformların birbirleri ile oynamasının olanaklı bir duruma gelmesini de istemekteydi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.