OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Bu el konsolu bilgisayar oyunlarını çalıştırıyor

Bu el konsolu bilgisayar oyunlarını çalıştırıyor

20

 

Alienware şirketi, oyuncular için çok güçlü bilgisayarlarıyla tanınıyor. Fakat söz konusu firma, CES 2020 kapsamında yeni el konsolunun prototiplerinden biri olan Concept UFO’yu gösterip çok daha değişik bir alana giriş gerçekleştirdi. Nintendo Switch konsoluna fazlasıyla benzerliği bulunan el konsolu, aslına bakılırsa sökülebilir bir kontrol cihazına üzerinde yer veren ve televizyona bağlanabilme özelliğine sahip Windows 10 işletim sistemli bir tane oyun bilgisayarı.

Concept UFO isimli bu cihaz, 8 inç büyüklüğüneki 1200p ekranının yanı sıra bataryası ile birlikte işlemci ve de grafik donanamı sayesinde 4 farklı parçadan meydana geliyor. Her 2 tarafında da manyetik raylı sistem ile bağlanmış olan, Switch Joy-Con benzeyen 2 adet kontrol cihazı bulunuyor. Cihaz ayrıca monitör ya da bir televizyona bağlanma özelliğine sahip ve standı ile beraber konsola dönüşüp bir kontrol cihazı ile de oynanabilmekte.

El konsolunun üst kısmı ile birlikte alt kısmında yer alan USB-C bağlantı noktaları ise, hem söz konusu bu cihazı şarj edebilmek hem ise harici bir monitöre bağlayabilmek amacıyla kullanılabilmekte. Concept UFO adlı cihazın Windows 10 işletim sistemi ile çalışmakta olduğu göz önüne alındığı zaman, bu söz konusu bağlantı noktalarının üzerine aynı bir PC’de olduğu gibi fare veyahut klavye bağlanabilmekte olduğunu da çok rahat ifade edebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.