OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Block Puzzle Jewel

Block Puzzle Jewel

117

 

Block Puzzle Jewel android oyun tavsiyesi ile karşınızdayız. Yepyeni severek oynayacağınız oyunları incelemeye ve sizlerin beğenisine sunmaya devam ediyoruz. Daha fazla tavsiye oyun için diğer tavsiye konularımıza da bakabilirsiniz.

Block Puzzle Jewel Tetris benzeri android oyun arayanlara önerdiğimiz strateji isteyen bir bulmaca oyunudur.

Yapımcı : hua weiwei

Kategori : Android Bulmaca Oyunu

Gereksinimler : Android 4.0.3 ve üzeri işletim sistemine sahip bir cihaza ve 40.30MB boş bir cihaz belleğine sahip olmanız gerekmektedir.

GP Verileri : Kullanıcılarından Google Play üzerinde 4,3 not almıştır. 10-50m arası indirme değerlerine sahiptir. Arayüz İngilizce olarak sunulmuştur. Zor bir oynanış türüdür diyebiliriz.

Block Puzzle Jewel Nasıl Oynanır?

Block Puzzle Jewel ilk indirdiğimde, gençlik yıllarında ayrı bir oyun aracı olan Tetris’e benzettim. Tabiki indirdikten sonra Tetris benzeri android oyun olduğunu farkettim. Oynanış ve blok yerleşimi aşağı düşerek değil de, siz nereye koyarsanız oraya girecek gibi küp bloklardan oluşmakta. Sonraki hamlenizi iyi biçimlendirmelisiniz. Rakibiniz kendinizsiniz. Satranç içerisinde rakibinizin yapacağı hamleleri okumak gibi, sizler de bu oyun içerisinde kendi yapacağınız hamlesel hataları çözümlemelisiniz. Gelecek turdaki yerleşiminiz için bir önceki blok yerleşiminde o’na yer ayırmalısınız.

Zeka İsteyen Oyun
Oynama Biçimi Block Puzzle Jewel’ın Tetrise benzememektedir. Blog yerleşimleri daha özgürdür. Satranç gibi sonraki hamleleri düşünerek oynamak gerekir.

Düşünmeden yapılan hamleler, özetle aceleci hamleler, gelecek blok yerleşmesine yer bulamadığınızda oyun otomatik olarak sona erecektir. Dikkatli, acele etmeden oynamak daha mantıklıdır.

Yapılan hata ile uygulanan yanlış hamleler, bir sonraki hareket alanınızı kısıtlayacak ve oyunun sona gelmesini kolaylaştıracaktır. Alt kısımda bulunan kullanacağınız blogların yerini mutlaka bir önceki hamlelerinizden planlamalısınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.