OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Blade Runner yenilenerek geri gelecek

Blade Runner yenilenerek geri gelecek

71

 

Nightdive Studios şirketi, klasik bir durumdaki point-and-click macera oyunlarından Blade Runner’ı yenileyebilmek amacıyla film yapımcılarından Alcon Entertainment şirketiyle ortaklık kurmuş durumda. Söz konusu stüdyo, daha öncesinde System Shock ile birlikte Turok: Dinosaur Hunter benzerindeki klasik oyunları tekrardan geliştirmiş olmasıyla tanınmakta.

Blade Runner: Enhanced Edition ismiyle karşımıza çıkacak söz konusu bu oyun, güncellenmiş olan karakter modellerinin yanı sıra animasyonlar ve ayrıca ara sahnelerle beraber geniş ekrana sahip monitörlerlere özel destek sunuyor olacak. Kontroller ise klavyenin yanı sıra yeni nesil kontrol cihazlarına özel olarak yenilenmiş olacak. Öte yandan Fransızcanın yanı sıra İtalyanca ile birlikte Almanca ve de Çince dil desteğiyle karşımıza çıkacak.

Nightdive şirketinin CEO’su görevinde bulunan Stephen Kick, orijinal durumda bulunan oyunu geliştirmiş olan Westwood Studios şirketinin vizyonunu korumakta olduklarını ve oyun deneyimini daha fazla arttırabilmek amacıyla KEX Engine’i kullanmış olduklarını ifade etti. Westwood şirketi, 1997 senesi içerisinde geliştirmiş olduğu Blade Runner adlı yapımın sonrasında 2000’lerin ilk döneminde Electronic Arts şirketi tarafından satın alınma işlemi gerçekleştirilmiş ve daha sonrasında ise kapatılmış idi.

Blade Runner: Enhanced Edition adlı yapımın bu sene içerisinde PlayStation 4 konsolunun yanı sıra Xbox One konsolu ile birlikte Nintendo Switch konsolu ve PC platformuna gelmesi beklenmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.