OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Bethesda şirketi çalışmaları durdurduğunu açıkladı

Bethesda şirketi çalışmaları durdurduğunu açıkladı

55

 

Bethesda şirketi The Elder Scrolls: Legends isimli oyun üstündeki bütün çalışmaların durdurulmuş olduğu konusunda açıklamada bulundu. Geçmiş olduğumuz sene içerisinde açıklaması yapılan uzun yol haritasının yanında duyurusu gerçekleştirilen bütün genişlemeler de şu anlık iptal edilmiş bir durumda. Strateji kartlarıyla alakalı oyunların son dönemler içerisinde artış gösterdiği pazar üzerinde, The Elder Scrolls benzerindeki çok büyük bir markanın başarısız bir durumda bulunması aslına bakılırsa çok fazla da sürpriz değildi.

Oyun aslında ilk önce Dire World Digital şirketi aracılığıyla 2017 senesinde piyasaya çıkartılmak amacıyla geliştirilmekteydi fakat nihayetinde ise bütün proje farklı bir tane geliştiriciye taşınmış oldu. Sparkypants Studios şirketi bu oyunla alakalı kontrolü devralmış oldu ve değişimin asıl nedeni, oyunla ilgili olarak geliştirilmesi çok daha basit, denge problemlerini çözebilecek yeni bir istemci yapabilmekti. The Elder Scrolls: Legends isimli yapım üzerindeki bu önemli değişimin çok büyük bir probleme işaret etmekte olduğu düşünülmekteydi ve bundan böyle tahminlerin doğru çıktığı da görülmüş oldu.

Bethesda şirketi, aylık olarak verilen ödül kartı ile birlikte standart bir şekilde oyun içi etkinliklerin süreceğini fakat gelecek döneme yönelik bütün içerikleri beklemeye almış olduğunu açıkça ifade etti. Bu söz konusu kararın para iadesi isteyecek oyunculara karşı önlem açısından verilmiş olduğu konusunda düşünceler var. Zira oyunu devam ettirebilmek amacıyla seneler alabilecek çok büyük bir bir değişim süreci de oyuncuları beklemekte olabilir ve yayıncı şirketin başı iade isteklerinden dolayı da ağrımaya başlayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.