OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Baldur’s Gate oyunuyla ilgili heyecanlandıran bir paylaşım

Baldur's Gate oyunuyla ilgili heyecanlandıran bir paylaşım

17

 

Larian Studios şirketi, bugün içerisinde resmi bir durumdaki Baldur’s Gate 3 Twitter hesabı üzerinden bir video paylaşımında bulundu. Paylaşılmış olan ortalama otuz saniye süren bu video, Volothamp Geddarm’ın (kısa bir şekilde Volo) sözleri ile açılmış oluyor. Video üzerinde bundan sonra görmüş olduklarımız da ”motion capture” oyuncularının yanı sıra orkestra ile birlikte stüdyo içerisinde çalışmakta olan insanlar olmakta. Söz konusu bu video 27 Şubat 2020 tarihini işaret etmekte olan bir yazıyla bitiyor.

Baldur’s Gate adlı oyunla ilgili çok uzun zamandan beri herhangi bir güncelleme bulunmamaktaydı. En son yapılmış olan topluluk güncellemesi, geçmiş olduğumuz yılın haziran ayı içerisinde paylaşılmıştı. Eylül ayı içerisinde de Larian Studios şirketinin bu oyunu Switch konsollarına çıkartma planları yaptığına yönelik haberler ortaya çıkmaya başlamıştı.

Baldur’s Gate adlı yapıma hayran olanlar, rol yapma oyunları hususunda usta olmasıyla tanınan Larian Studios şirketinden çok uzun zamandan beri seriye bir devam oyunu beklemeye başlamış durumdalar. Bundan dolayı da stüdyonun paylaşmış olduğu bu söz konusu yeni duyuru, oyuncuları bayağı bir heyecanlandırmayı başarmış oldu.

Fakat 27 Şubat tarihi içerisinde duyurusu yapılacak gelişmenin, yeni oyunun paylaşılma tarihi olmasına da çok fazla bir ihtimal verilmemekte. Gelecek ay içerisinde duyurusu yapılacak gelişmenin yeni oyunun oynanış videosu olarak öne çıkacağı, oyunculara çok daha yeni bölgeler ile birlikte dövüş sisteminin gösterilecek olduğu tahminler arasında bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.