OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Aylık oyuncu sayısı dudak uçuklattı

Aylık oyuncu sayısı dudak uçuklattı

27

 

112 milyon tane insan, hangi konuyla ilgileniyor olusa olsun fazlasıyla ciddi bir kitleyi temsil edebilir. Ülkemizdeki nüfustan ise çok daha fazla bir sayı olarak öne çıkmaktadır. Bu söz konusu sayı öte yandan aylık Minecraft oyuncuları sayısına tekabül etmekte. Yani Microsoft şirketine bakılır ise durum aynen öyle.

Minecraft Stüdyoları’nın başında yer alan isimlerden Helen Chiang, oyunda yer alan aylık kullanıcı sayılarının 112 milyon taneden çok olduğunu ifade etti. Business Insider isimli platforma konuşma gerçekleştiren Chiang, söz konusu bu oyunun 10 seneden uzun bir zaman boyunca dayanmış olduğunu ve insanların sürekli olarak oyuna geri dönüş yaptığını ifade etti. Elbette ki bu söz konusu durum sadece oyunun özel yapısından kaynaklanmıyor.

Son seneler içerisinde tekrardan gündeme gelmiş olan bu oyun, nerdeyse ekranı bulunan her cihazda oynanabilmekte. Öte yandan Mojang ise bu oyunu güncellemenin yanı sıra zenginleştirmeyi de aralıksız olarak sürdürüyor. Yakın bir zaman içerisinde bu oyun, ışın izlemeyle alakalı da destek alıyor olacak ve oyunda yer alan grafikler zenginleştiriliyor olacak. Diğer taraftan söz konusu bu oyunun ‘‘Super Duper Graphics Pack’’ ismine sahip grafik paketi, teknik açıdan çok fazla gereksinime ihtiyaç duyduğundan dolayı iptal edilmişti.

Oynayıcılar da oyun içinde ilginç eserleri üretmeyi sürdürüyor.. Oyun içerisinde çalışmakta olan bir tane Reddit tarayıcı dahi var. Öte yandan oyunculardan bazıları, oyun içinde üretmiş oldukları televizyonu kullanarak film izleyebilmekteler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.