OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Apple şirketi Fortnite adlı yapımdan ne kadar kazanç sağladı?

Apple şirketi Fortnite adlı yapımdan ne kadar kazanç sağladı?

94

 

Apple personellerinden bir tanesinin vermiş olduğu bilgilere bakılırsa Apple şirketi, App Store platformunun üstünden almış olduğu %30’luk bir komisyon oranıyla, Fortnite adlı yapımın oyun içindeki satın alımlarından 100 milyon dolar tutarından çok kazanmış oldu.

Epic Games şirketi ile birlikte Apple şirketinin tartışması, komisyondan dolayı ortaya çıkmış olan tartışmalarından dolayı gündemden hiç bir şekilde düşmek bilmemekte. Apple şirketini pek çok defa zor durumda bırakmış olan Epic Games şirketi ile birlikte Apple şirketi tartışmasıyla alakalı bir başka yeni haber ise bir Apple personelinden gelmiş oldu.

İlk olarak olaylara uzak kalmış olanlar için kısa bir şekilde üstünden geçmek gerekir ise, Epic Games şirketinin yanı sıra Apple şirketi ile birlikte Google şirketinin çok yüksek market komisyonlarından memnun durumda değildi.. Her bir satışın %30’luk kısmının üstünden alınmış olan pay çok yüksek geldiğinden ötürü Epic Games şirketi, kendisine ait bazı yollarına başvurmuş oldu. Yüksek durumda bulunan komisyonlardan kendisini kurtarabilme amacıyla %20 oranında bir indirim sunmuş olduğu ödeme yöntemini ilave etti. Bundan dolayı da bu davranış, ortalığı çok daha fazla alevlendirmiş oldu. Bu ise bundan böyle Epic Games şirketinin hak aramakta olduğu bir savaşa dönmüş oldu. Ve ayrıca Epic Games şirketinin çok fazla zaman geçmeden yayınlamış olduğu bir video ise söz konusu bu olaylara önceden hazırlıklı durumda bulunduğunu bizlere göstermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.