OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Apple Arcade için beş tane yeni oyun ilave edildiği açıklandı

Apple Arcade için beş tane yeni oyun ilave edildiği açıklandı

11

 

Apple şirketinin abonelikli olarak kullanılan mobil oyun servislerinden biri olarak öne çıkan Apple Arcade isimli platforma rol yapmanın yanı sıra platform oyunları da yer almak üzere tam 5 tane oyun daha ilave edilmiş durumda. Apple şirketinin oyun servisini devamlı bir şekilde güncellemiş olması da fazlasıyla dikkat çekmekte. Öte yandan platform üzerinde öteki oyunlarda olduğu gibi bu 5 tane oyunu da oynaması tamamen bedava.

Bilmemekte olanlar için Apple şirketine ait olan bu abonelikli durumdaki oyun servisi, aylık belirli bir para ödemesi yaparak platform içinde yer alan oyunları herhangi bir şekilde ilave ücret ödemesi yapmadan oynayabilmekte olduğunuz bir hizmettir. Türkiye içerisindeki fiyatı 34,99 Türk Lirası tutarında bulunan Apple Arcade isimli yapımı 5 kişi ile de paylaşabilmektesiniz.

Apple Arcade isimli yapımda reklamların yanı sıra çevrimdışı bir durumda oyun oynayabilmek amacıyla da ilave indirmeler yer almamakta. Servisten yalnızca Apple mobil cihazları ile birlikte değil Mac işletim sistemli bilgisayarlar ve Apple TV’ler üzerinde nde yararlanılabilmekte. Servis üzerindeki bir başka dikkat çekmeyi başaran şey ise günümüz mobil oyunları üzerinde çok sık bir şekilde görülmekte olan mikro ödemelerin yer almamasıdır.

Apple şirketinin cuma günü yapmış olduğu açıklama sayesinde Apple Arcade platformuna ilave ettiği oyunlar da şu şekilde;

Yaga isimli yapım; aksiyon ve aynı zamanda rol yapma oyunudur.
Fallen Knight isimli yapım; bir platform oyunudur.
Lifelike isimli yapım; renkler ile bezenmiş sanatsal bir oyundur.
Hogwash isimli yapım; çiftlik temasına sahip bir oyundur.
Tales of Memo isimli yapım; bulmaca oyunudur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.