OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Amoung Us adlı yapım mobil platformun zirvesinde

Amoung Us adlı yapım mobil platformun zirvesinde

155

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz 2020 senesinde çıkışını gerçekleştiren oyunlardan bir tanesi hiç bir şekilde kuşku yokki Among Us adlı yapımdı. Apptopia şirketinin paylaşmış olduğu verilere bakılırsa Among Us adlı yapım, ardımızda bırakmış olduğumuz yılın en fazla indirilmiş olan mobil oyunu unvanını da eline geçirmiş oldu. Oyun öte yandan PUBG Mobile adlı yapım ile birlikte Roblox adlı yapım gibi çok güçlü rakiplerini de ardında bırakmış oldu.

2020 senesi koronavirüsle alakalı salgından dolayı çok tatsız geçmiş olsa da, pek çok kişi evlere kapanılmış olan dönemler içerisinde oyun oynayıp zaman geçirmesini bilmiş oldu. Bu söz konusu oyunlardan bir tanesi de Among Us adlı yapım. Uygulamalarla alakalı olarak verileri paylaşmış olan Apptopia’nın açıklamış olduğu veriler üzerinde söz konusu oyun, dünyanın genelindeki öteki mobil oyunlardan daha çok indirilmiş oldu. Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 41 milyon tane kullanıcının indirmiş olduğu söz konusu oyun, dünya üzerinde de 264 milyon defa indirilmeyle senenin en büyük çıkışını elde etmiş oldu.

2018 senesi içerisinde piyasaya sürülmüş olmasına karşın, ardımızda bırakmış olduğumuz seneye dek popüler bir konumda olamamış olan bu oyun, özelikle de salgınla beraber kendini göstermiş oldu. Bir tane uzay gemisinin iç kısmında impostor (sahtekar) aracılığıyla öldürülmeden hemen öncesinde görevleri tamamlayabilme mantığına dayanmakta bulunan oyun, Twitch adlı platformun yayıncıları aracılığıyla bir anda meşhur edilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.