OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

American Truck Simulator Oyun İnceleme

American Truck Simulator Oyun İnceleme

29

Eure Truck Simulator 2 ile yakaladıkları güzel bir başarı ile yollarına devam eden SCS Software,şimdi de bizleri American Truck Simulator ile Amerikan yollarına götürüyor. İlk olarak 2013 yılında duyurulan, ardından 2015 yılında ilk defa gösterilen ve son olarak 2016 senesinde çıkışını gerçekleştiren American Truck Simulator, sadece PC platformu için çıkışını yapmış bulunmakta. Şimdi oyuna bir göz atalım.

Oyunu ilk incelemeye tutacağımız nokta tabi ki isminden de anlaşılacağı gibi harita. American Truck Simulator çıkışında,yani şuan ki haliyle oyunda iki eyalet bulunmakta. Bunlar Nevada ve California,tabi ki zamanla gerek ücretsiz güncellemeler ile gerek ücretli ek paket DLC’ler ile bir çok eyalet gelecektir. Tam emin olamasak ta tüm Amerika tamamlanacak. Oyunu harita bakımından Euro Truck Simulator 2 ile karşılaştırdığımız da American Truck Simulator’ın şuan ki hali ile gezilecek çok az yer var. Dediğimiz gibi bu şuan da o kadar üzerinde durmasak ta olur.

Oyuna ikinci bakış açımız tabi ki araçlar. Araç olarak karşımızda 2 tır bulunmakta tabi iki ek paket ve DLC ile eklenecek ama şuan ki durumu ile Kenworth ve PeterBlit adında iki tırımız var. Peki acaba neden Euro Truck Simulator 2 çıktığında bu kadar az tır yoktu ? Bunun nedeni SCS’nin lisans sıkıntıları yaşaması,en azından böyle açıkladılar.. Ve oyuna en kısa zaman da yeni marka araçlar ekleyeceklerini belirttiler. Ama bizce oyuna daha fazla içerik eklenebilirdi bu hatalarını telafi etmeleri için.

Gelelim eleştirilebilecek 3. bölüme (zaten başka bir şey değişmemiş…) bu nokta gerçekten beni çok üzdü kullanıcı arayüzünde hiç bir şey değişmemiş kopyala yapıştır yapmışlar hiç bir eme yok burada. Yani American Truck Simulator aldığınızda karşınıza aynı oyun haritalar değişmiş yeni araba ve çok ufak değişiklikler gelecek. Bence ben SCS’nin yerin de olsam ya çok daha değişmiş oyun çıkartırdım yada Euro Truck Simulator 2’ye bir ek paket olarak sunabilirdim gerçekten saçma bir şey yapmış burada SCS.

Yani son noktayı koyduğumuz yere gelirsek, oyun etkileyici çok büyük bir şey olarak gelecekmiş gibi gösterildi bizde öyle düşündük ama oyunu alıp oynadığınızda durumlar değişiyor. Oyun Euro Truck Simulator 2’ye ek paket olarak çıkabilirmiş sağlık olsun umarım bir daha bizi böyle bir hayal kırıklığına uğratmazlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.