OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Age of Empires hayranları heyecanlandı

Age of Empires hayranları heyecanlandı

11

 

Bir tane medeniyeti kurup yaşamda kalmaya çalışırken aynı zamanda medeniyetinizi geliştirme çabası verdiğimiz efsane oyunlardan biri olan Age of Empires isimli yapım, Age of Empires III sürümünden sonra çok uzun bir müddet boyunca sessiz kalmaya başlamıştı. Oynanış şeklinden dolayı pek çok oyuna öncülük etmeye başlayan ve yaygınlığı ile birlikte pek çok kişinin anılarında bulunan oyun, pek çok hayranını ise yeni bir oyun özleminin içine sokmaya başlamıştı.

Strateji ile birlikte savaş kelimelerinin yanlarına ”oyun” ilave edildiğinde akıllara ilk gelen oyunlardan bir tanesi haline gelen Age of Empires isimli yapımın yeni oyunu da ortalama 2 sene öncesinde duyurulmuş idi. Age of Empires IV ismine sahip olan oyunun tanıtım videosu patlaşıldıktan sonra hayranlar, Age of Empires IV ile alakalı çok daha yeni bir ümit taşımaya başlamışlardı.

Microsoft şirketinin YouTube kanalı üzerinden paylaşılmış olan oyun tanıtımıyla alakalı video, Relic şirketiyle Microsoft şirketinin iş birliği içinde yaşama geçecek idi. Age of Empires oyununa hayran olanların uzun bir zaman boyunca açıklama beklemesinin hemen sonrasında ise gözler, bugün gerçekleşmeye başlayacak Gamescom konferansına çevrilmeye başlandı.

Şu anda oyunla alakalı olarak ne çeşit bir bilgi verilecek olduğuna yönelik kesin bir bilgi yer almasa bile Age of Empires’ın resmi bir durumdaki Twitter hesabı üzerinden paylaşılmış olan tweete bakılırsa Age of Empires ile alakalı bir açıklama gelmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.