OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

4A Games şirketinden yeni bir tane daha Metro oyunu

4A Games şirketinden yeni bir tane daha Metro oyunu

8

 

Metro Exodus isimli yapım, grafiklerinden dolayı bilgisayarlarımızı zorlamayı başaran, ışın izlemeyle alakalı teknolojiyi sonuna kadar kullanmış olan, hikayesinin yanı sıra oynanış elementlerinden dolayı da oyuncuları büyülemiş yapısı ile adeta bu seneye damgasını vurmayı başarmıştı. Şubat ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş olan oyunun geliştiricilerinden 4A Games şirketi ise bu söz konusu büyük başarıyı elde etmiş olmasının sonrasında daha kısa bir zaman geçmiş bulunmasına karşın devam oyununun yapım işlemlerine başladı.

Bugün çok erken saatler içerisinde gerçekleştirilen THQ Nordic şirketinin yatırımcı toplantısı kapsamında, 4A Games şirketinin üstünde çalışmakta olduğu özel projenin Metro isimli serinin yeni bir tane daha oyunu olduğu açıkça ifade edildi. Firma, 2006 senesi içerisinde kurulmasından bu yana sadece Metro serisi üstünde çalışmaya devam ediyor ve toplantı içerisinde belirtilmiş olanlar da göz önüne alındığı zaman firmanın seri üstünde bir müddet daha çalışacak olduğu göze çarpıyor.

Yeni karşımıza çıkacak oyunun isminin tam olarak ne olacağı da halen bilinmezliğini koruyor. Oyunun uyarlanmış olduğu kitaplar arasında yer alan Metro 2033 ile birlikte Metro 2034 ve de Metro 2035 isimli kitapların yazarı olarak tanıdığımız Dmitry Glukhovsky, Metro 2035 isimli kitabın serinin son kitabı olarak çıktığını ve bundan sonrasında ise serinin devamıyla alakalı bir kitap çıkartmayacak olduğunu ifade etmişti. Bundan dolayı da yeni gelecek oyunun tam olarak nasıl bir konuyu ele alacak olduğu ya da nelerden esinlenecek olduğunu söylemek şu anlık çokta olanaklı değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.