OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

33 Senelik maziye sahip bir futbol oyunu artık Steam’de

33 Senelik maziye sahip bir futbol oyunu artık Steam'de

41

 

O Dönemlerde PC ile birlikte Commodore 64 konsoluna özel olarak yayınlanmış olan MS-DOS futbol oyunlarından MicroProse Soccer adlı yapım, Steam üzerinde yayınlanmış durumda. Tamamen nostaljik bir deneyim talep edenler, oyunu tam olarak 9 Türk Lirası tutarına satın alabilmekteler.

1988 senesi içerisinde Sensible Software şirketi ile birlikte Microprose şirketinin geliştirmiş olduğu ve Ziggurat şirketi aracılığıyla da piyasaya sürülmüş olan bir MS-DOS oyunu olarak öne çıkan MicroProse Soccer adlı yapım, oyunseverler ile ilk buluşmuş olmasının sonrasında 33 senenin ardından Steam üzerinde yayınlanmış oldu ve klasiklerden hiç bir şekilde vazgeçememekte olan PC oyuncularının beğenilerine sunulmuş oldu.

İsterseniz arkadaşlarınız ile isterseniz de yapay zekaya karşı mücadele edebilecek olduğunuz MicroProse Soccer adlı yapım üzerinde Dünya Kupası’na veyahut uluslararası müsabakalara katılım gerçekleştirebilmeniz de olanaklıdır. Orijinal durumda bulunan oyun, 1980’li senelerin son günlerinde ve 1990’lı senelerin başlarında PC ile birlike Commodore 64 sahibi olanların futbol tutkularını sanalda yer alan dünyaya taşımaktayken; Steam platformunda yayınlanmakta olan yeni versiyonu, FIFA ile birlikte PES benzerindeki oyunların tam tersine nostaljik duygulara hitap etmiş oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.