OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

2020 senesinin oyununu yaptılar

2020 senesinin oyununu yaptılar

26

 

Her türdeki duyguyu yaşamış olduğumuz, ‘bitse de bir kurtulsak’ diye hayaller kurduğumuz 2020 senesinde yaşanmış olan olayların absürt bir biçimde yer almakta olduğu ‘2020 Game’ çıkmış durumda. Kötü bir şekilde başlamış olan ve her geçtiğimiz gün daha fazla kötüleşmekte olan 2020 senesini konu almış bu oyunu; bilgisayarınızın üstünden bedava bir biçimde oynayabiliyorsunuz. Öte yandan bu oyunun internet tabanlı bir durumda iki boyutlu olarak üretilmesi, internete bağlanabilmekte olan her bir bilgisayardan da oynanabilmesini sağlamakta.

Oyuna 2019 senesi içerisinde çok harika bir günde başlamaktasınız. Klavyenizin tuşlarını kullanarak engellerden kaçarak ilerlemektesiniz. 2020 senesine girmiş olduğunuzda da ilk olarak orman yangınından bir tane koalayı kurtarmış oluyorsunuz. ilerlemeye başladıkça; Covid-19’dan kaçmakta, karantina içerisinde zaman geçiriyor, aşı olarak virüsleri öldürmüş oluyorsunuz.

Oyun içerisinde, 2020 senesinde yaşamımıza girmiş olan pek çok farklı olaya da yer verilmiş. İlerlemeyi sürdürdükçe TikTok akımlarının yanı sıra Trump ile Biden yarışı,, tuvalet kağıdı konusundaki meydan okumalar, 5G teknolojisinin yaymakta olduğu virüslerden ve daha da çok detaylar görebilmektesiniz.

Eğer oyun içerisinde ilerleyerek 2020 senesini de bitirebilirseniz, 2021 senesinde başımıza gelmesi muhtemel bir takım ayrıntıları absürt bir biçimde görebilmeniz olanaklı. En son kısımda da oyunun yapımcısı Max Harkavy, bu söz konusu oyunu 6 ay süresince tek başına geliştirmiş olduğunu ve bununda geliştirmiş olduğu ilk oyun olduğunu ifade eden bir mesajla oyunu sonlandırmış oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.