OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

2002 Senesinin klasik oyunu büyük yeniliklerle geldi

2002 Senesinin klasik oyunu büyük yeniliklerle geldi

20

 

Son dönemler içerisinde, yenilenmeye başlayan klasik oyunlar trend hale geldi ve geliştiricilerin bu hususta fazlasıyla başarılı işler ortaya çıkartmış oldukları da ifade edilebilir. Blizzard şirketi, çok sevilmekte olan oyunu Warcraft 3’ü çok daha fazla yenilenmiş özellikleriyle beraber Warcraft 3: Reforged ismiyle paylaştı.

Warcraft 3 adlı yapımı bu zamana dek yapılan en iyi gerçek zamanlı strateji oyunlarından bir tanesi ve eski dönemlerde bile bu türde bir devrim yaratmıştı. Oyun yalnızca çok harika savaş ve taktikler sunma ile kalmadı, aynı zaman içerisinde oyuncular için fazlasıyla etkileyici bir hikaye de sunmuş oldu. Warcraft 3 adlı yapım, Reforged’le yenilenmiş olan görselleri ve de oynanış özellikleri aracılığıyla Windows işletim sistemi ve Mac bilgisayarlara geri dönmüş oldu.

İlk önce 2018 senesinde duyurusu yapılan Warcraft 3: Reforged adlı yapım, hem orijinal bir durumdaki campaign modu olarak öne çıkan Reign of Chaos’u, hem ise söz konusu oyunun genişleme paketlerinden The Frozen Throne’u tek bir paket üzerinde toplamakta. Her iki tanesi de gerçek zamanlı özelliğe sahip strateji oyununun klasik hissini korumaktayken, türlü oynanış özelliklerinin yanı sıra grafikleri de geliştirilmiş oldu. Söz konusu yeni oyun üzerinde görseller, oynanabilir bir durumda bulunan dört tane ırkın yanı sıra haritalar ile birlikte yapılar, ortamlar, kullanıcı arayüzü ve daha çoğuna uzanan hususlarda iyileştirmeler gerçekleştirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.