OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

1996 Senesinin klasiği bilgisayarlara gelecek

1996 Senesinin klasiği bilgisayarlara gelecek

33

 

Nintendo 64 isimli konsolun 1996 senesi içerisinde piyasaya çıkartmış olmasıyla beraber, açık dünyasının yanı sıra komple yenilenmiş olan 3D grafikleriyle Super Mario 64 isimli yapım, oyuncularda çok büyük bir yankı uyandırmayı başarmıştı. Sonuç olarak bu oyunun, yeni karşımıza çıkan 64 bit donanımıyla alakalı performansını yansıtabilmesi konusunda bir beklenti vardı ve bu durumu bir başka Nintendo 64 oyunlarından biri olan The Legend of Zelda: Ocarina of Time isimli yapım fazlasıyla başarılı bir biçimde yapmış idi.

Super Mario için yapmış olduğu modlar sayesinde tanınmış olan Kaze Emanuar, aradan geçmiş olan 23 senenin sonrasına Nintendo 64 klasiklerinden bir tanesini tekrardan canlandırmış oldu. Super Mario 64 Land isimli yapım, 32 tane yeni bölümün yanı sıra 8 tane yeni boss, 75 tane müzik parçası ile birlikte yeni güçlendirmelerin haricinde daha da çok özellikle PC’ler üzerinde nostalji fırtınalarını estirmek için hazır bir durumda. Yenilenmiş olan bu oyun, teknik bir şekilde komple bağımsız çalışmakta olan bir oyun değil. Mod şeklinde tanımlanmış olan yapım, orijinal durumda bulunan oyunun ROM’u yamalanıp çalıştırılabilmekte.

paylaşılmış olan tanıtım videosunun açıklama bölümünde, PC’leri üzerinde Project 64 emülatörü kullanmakta olanların 8 MBlik bir RAM kullanımını etkin hale getirmelerinin gerekli olduğu da vurgulanmakta. Öte yandan kullanıcıların, Super Mario 64 isimli yapımın orijinal ROM’larını da .z64 formatıyla birlikte Google üzerinden ya da kendi oyun kartuşları içerisinde bulabilecek oldukları ifade ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.